Gelişmiş Trendyol e-Arşiv Fatura Entegrasyonu

Trendyol satıcılarına özel geliştirilmiş, e-Fatura mükellefi olmayan mükelleflere özel gelişmiş bir Trendyol e-Arşiv Fatura entegrasyonudur.

Trendyol Pazaryeri e-Arşiv Fatura Entegrasyonu
Trendyol Pazaryeri e-Arşiv Fatura Entegrasyonu

Entegrasyonun Amacı

Halihazırda e-Arşiv Fatura İnteraktif Portal üzerinden manuel bir şekilde fatura oluşturan, henüz e-Fatura'ya geçme zorunluluğu bulunmayan Trendyol satıcıları için geliştirilmiştir.
Bu entegrasyonla şunları yapabilirsiniz:
- Trendyol'daki Yeni, İşleme Alınanlar, Kargolananlar, Teslim Edilenler, Teslim Edilemeyenler veya İade Edilen siparişlerinizi listeleyebilirsiniz.
- Listelenen siparişleriniz için kargo firması değiştirebilirsiniz.
- Siparişleriniz için tek tek veya toplu bir şekilde kargo barkodu yazdırabilirsiniz.
- Fatura oluşturmak istediğinizde ister tek tek, ister toplu bir şekilde Trendyol siparişlerinize e-Arşiv Fatura oluşturabilirsiniz.
- 7 Güne kadar örneğin iptal veya iade edilen siparişlerinize ait faturalarınızı İptal edebilirsiniz.

1. Kurulum İçin Gerekenler

  • eafatura.com Hesabı
  • Trendyol Satıcı Mağazanızdaki Entegrasyon Bilgileri sayfasından edineceğiniz, API Key, API Secret ve Satıcı ID (Cari ID) değerleri

2. Entegrasyonun Kurulumu

efatura.com hesabınızı oluşturduktan sonra otomatik olarak Müşteri Panelinize yönlendirilirsiniz. Buradan;
Öncelikle sol menünüzden Pazaryeri'ne tıklayın, ardından Trendyol > Ayarlar sekmesine tıklayın.

Ekran Görüntüsü
eafatura.com Trendyol e-Arşiv Fatura Entegrasyonu
Trendyol Ayarlar


Trendyol Satıcı Mağazanızdan edindiğiniz API Key, API Secret ve Satıcı ID'nizi girin. Ayrıca en çok satış yaptığınız kategorideki komisyon oranınızı girmenizi de tavsiye ederiz. Ardından Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayarak entegrasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

3. Sipariş Listesi ve Fatura Oluşturma

Yine sol menünüzden Pazaryeri > Trendyol > Sipariş Listesi adımlarını takip ederek güncel sipariş listenizi görüntüleyin.
Burada, dilerseniz seçtiğiniz siparişin sağ tarafında bulunan üç nokta simgesine ( ) tıklayarak Barkod Yazdır seçeneğiyle kargo barkodunuzu yazdırabilirsiniz veya Fatura Oluştur seçeneğiyle ilgili Trendyol siparişinize e-arşiv fatura oluşturabilirsiniz.
Ya da birden fazla sipariş seçerek aşağıdaki ekran görüntüsündeki şekliyle Trendyol Toplu Fatura Oluştur butonuna tıklayabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü
eafatura.com Trendyol e-Arşiv Fatura Entegrasyonu
Sipariş Listesi


eafatura.com Trendyol Mikro İhracat Azerbaycan İstisna Faturası Oluşturma Entegrasyon

e-İhracat

Trendyol'dan aldığınız Azerbaycan Mikro İhracat siparişleriniz için de anında Trendyol İstisna İhracat Faturası oluşturabilirsiniz. Trendyol Mikro İhracat siparişlerinizde de tıpkı yurtiçi siparişlerinizdeki gibi oluşturduğunuz istisna faturanız müşterinize otomatik gönderilir.

  • Son Güncellenme

    08/11/2023